Společná pouť mladých do TAIZÉ

Podrobnější informace:

Milí poutníci do Taizé!

Sraz v sobotu 23. 8. ve 21.00 v kostele sv. Vojtěcha,…

 

 Sejdeme se v sobotu 23. 8. ve 21.00 v kostele sv. Vojtěcha a zahájíme pouť krátkou modlitbou a duchovním úvodem. Přijďte, prosím, včas, abychom mohli ve 22.00 vystartovat, autobus bude čekat před kostelem.

Počítáme, že na místo dorazíme s přestávkami kolem 14.00, od 15.30 se otvírá „welcome“ a budeme ubytovaní. Poté se sejdeme v 18.00 v kryptě kostela na nedělní mši sv., večeře je v 19.00. To je také první jídlo, které zde dostaneme, proto se dostatečně vybavte na cestu.

Jinak je strava jednoduchá, ale dostačující. Pro zájemce je pak otevřen bufet „Oyak“, kde je možno v uvedené časy dostat pizzu a jiné občerstvení za přijatelné ceny.

Vše ostatní ohledně programu bude velmi pečlivě vysvětleno bratry, kteří mají vždy úvodní slovo co se týče života v Taizé. Společné modlitby ráno, v poledne a večer jsou hlavními body dne. Dopoledne v 10.00 je „biblický úvod“ , bratr z Taizé vás bude takto každý den provázet vybraným tématem a následuje sdílení ve skupinkách. Kdo se bojí mluvit nebo si není jistý jazykovými znalostmi, ať si nedělá žádné starosti. V naší skupině je dost skvělých tlumočníků!

Odpoledne je možno strávit mnoha způsoby, ale vše se dozvíte.

S sebou: Spacák, bibli, kapesné (bufet „Oyak“, obchod s ikonami a keramikou), příp. hudební nástroj.

Zdravotní pojištění si každý zajistí sám! 

Na místě je ošetřovna pouze pro drobné místního ošetření.

V případě jakýchkoli problémů se pak můžete obracet na Martinu Hoškovou nebo na P. Michala.

 

Zpáteční cestu plánujeme vyrážet hned po nedělní dopolední bohoslužbě, balíček na cestu je zahrnut v platbě. Budeme se snažit dorazit do Prahy do půlnoci, abyste stihli metro a ráno byli včas ve škole, ale může být cestou zdržení.

Pokud budete potřebovat přespat v Praze, dejte vědět na mail Martiny Hoškové, na který posílala informace.

 

Podrobnější informace o programu na: www.taize.fr

Kontaktní osoby:  Martina Hošková

(v ceně je pobyt a doprava:www.autobusovadoprava-ramball.cz)      

 

Přijímat druhé, to byla vždycky podstatná část života v Taizé. Týden co týden během celého roku mladí lidé přicházejí ze všech zemí Evropy i z ostatních světadílů, aby se podíleli na setkáních, která se zaměřují na „vnitřní života a lidskou solidaritu“.

Každý je pozván, aby se zapojil do rytmu života komunity na jeden týden – od neděle do neděle- třikrát denně se účastnil společné modlitby s bratry, připojil se k lidem z ostatních zemí při společných setkáních, jídlech, malých diskusních skupinkách i praktických úkolech.