Skupina předškoláci – 2. třída

Milé děti, sejdeme se v kostele v pátek 22. května 2020 opět v 15.30 na náboženství!
Prosíme rodiče aby Prohlášení o bezinfekčnosti vytiskli a vyplnili a děti donesly na hodinu.
Moc se na vás těší Majka, Lenka, Katka a Milan

 

17.4

Tento pátek bychom si vyprávěli příběh o tom, jak učedníci marně hledali Ježíše v prázdném hrobě. Protože se pořád potkat nemůžeme, mám pro vás připravené následující úkoly:

– Přečtěte si tento příběh sami nebo s rodiči – najdete ho v tomto souboru (U prázdného hrobu – text). Tam máte protentokrát i úkol k zamyšlení.

– Přečtěte si a do svého sešitu nebo na papír nalepte zápis a obrázek – ten si můžete vybarvit. (U prázdného hrobu – PL a U prázdného hrobu – obrázek). Pokud byste něčemu nerozuměli a chtěli se zeptat, můžete mi zase napsat e-mail na jerabkova@apha.cz nebo mi zavolat – číslo na mne mají vaši rodiče.

– Na ambon do kostela, na který potřebujeme 50 bodů, nám chybí ještě 20 bodů. Můžeme je zase rozmnožit: dva body získá každý, kdo

·         Pošle odpověď na úkol, který máte u textu příběhu.

·         Pošle mi fotku jedné nebo obou vypracovaných luštěnek  –U prázdného hrobu – luštěnka 1 a U prázdného hrobu – luštěnka 2

·         Pošle mi fotku vybarveného obrázku.

Můžete tedy pro tým tento týden získat osm bodů každý!

Mějte se pěkně a na příští týden vám zase něco připravím.

Vaše katechetka Lenka

 


3.4

Tento pátek bychom si vyprávěli příběh o tom, jak Ježíš slavnostně vjel do Jeruzaléma, a také o Květné neděli, kterou budeme slavit. Protože se pořád potkat nemůžeme, mám pro vás připravené následující úkoly:

– Přečtěte si tento příběh sami nebo s rodiči – najdete ho v tomto souboru (Vjezd do Jeruzaléma-text)

– Přečtěte si a do svého sešitu nebo na papír nalepte zápis a obrázek – ten si můžete vybarvit. (Vjezd do Jeruzaléma-PL a Vjezd do Jeruzaléma – obrázek). Pokud byste něčemu nerozuměli a chtěli se zeptat, můžete mi zase napsat e-mail na jerabkova@apha.cz nebo mi zavolat – číslo na mne mají vaši rodiče.

– Na ambon do kostela, na který potřebujeme 50 bodů, jsme nějaké body minulý týden nasbírali. Můžeme je zase rozmnožit: dva body získá každý, kdo

·         Napíše mailem, kde ve mši svaté slyšíme slovo Hosana, kterým vítali lidé Ježíše při vjezdu do Jeruzaléma. Druhá otázka je, jak říkáme evangeliu o Ježíšově umučení, které se slavnostním způsobem čte nebo zpívá na Květnou neděli a na Velký pátek. Získáte dva body za každou odpověď.

·         Pošle mi fotku jedné nebo více vypracovaných luštěnek  – Vjezd do Jeruzaléma-luštěnka 1, Vjezd do Jeruzaléma-luštěnka 2. Pošle mi fotku vybarveného obrázku

Můžete tedy pro tým tento týden získat deset bodů každý!

 

Mějte se pěkně a na příští týden vám na velikonoční svátky také něco připravím.

Vaše katechetka Lenka

 


26.3

Tuto hodinu jsem si s vámi chtěla povídat o tom, jak Ježíš vzkřísil z mrtvých svého přítele Lazara. Protože se ale potkat nemůžeme, mám pro vás připravené následující úkoly:

– Přečtěte si tento příběh sami nebo s rodiči – najdete ho v tomto souboru (Vzkříšení Lazara-text)

– Přečtěte si a do svého sešitu nebo na papír nalepte zápis a obrázek – ten si můžete vybarvit. (Vzkříšení Lazara-zápis a Vzkříšení Lazara – obrázek). Pokud byste něčemu nerozuměli a chtěli se zeptat, můžete mi napsat e-mail na jerabkova@apha.cz nebo mi zavolat – číslo na mne mají vaši rodiče.

– Do kostela budeme nyní potřebovat ambon, na něj potřebujeme 50 bodů. Dva body získá každý, kdo

·         Napíše mailem, na co je ambon a kde ho v kostele hledat

·         Pošle mi fotku jedné nebo více vypracovaných luštěnek (u bludiště stačí dvě možnosti) – Vzkříšení Lazara-luštěnka 1Vzkříšení Lazara-luštěnka 2

·         Pošle mi fotku vybarveného obrázku

Můžete tedy pro tým získat osm bodů každý!

 

Mějte se pěkně a příští týden vám pošlu další téma.

Vaše katechetka Lenka